Науково-технічна бібліотека
Одеського національного технологічного університету

 

Kalaman, O.
    The analysis of viticulture and winemaking problems in Ukraine management of the industry development [Текст] = Аналіз проблем виноградарства і виноробства України та управління механізмом розвитку галузі / O. Kalaman, D. Zborshik // Економіка харчової промисловості : наук. журн. — 2017. — Т. 9, № 4. — С. 49-56 : табл. — Бібліогр.:12 назв.

 

- Анотація

В статті показаний сучасний стан та основні проблеми галузі виноградарства та виноробства в Україні та світі. Представлено структуру площ виноградних насаджень в світі та агрокліматичні умови, що на них впливають. Уточнено, з якого періоду почались руйнівні процеси в цій сфері на півдні України і з яких саме причин відсутній процес відновлення галузі.

Підкреслено основні фактори, які впливають на врожайність винограду, та причини складності інвестування галузі. Це обумовлено часовим лагом між вкладенням коштів та першим врожаєм з нових кущів. Показано, що саме червоні вина користуються попитом в Україні, проте підприємства мають також враховувати попит на готову продукцію виноробної галузі в країнах ЄС, якщо планують виходити на ці ринки.

Проведений аналіз основних показників розвитку галузі по роках та показано основні негативні тенденції галузі: старіння насаджень, скорочення площ, недостатня увага саме до виноградарства з боку підприємств-переробників та інші. Під час аналізу порівняно обсяги переробленого винограду на виноматеріал за регіонами всього, власновирощеного та закупленого. Це підтверджує недостатню кількість власновирощеного якісного винограду для переробки виноробними підприємствами. Проте на сьогодні загострилось питання відсутності зв’язку між фермерськими господарствами, що займаються вирощуванням винограду, та великими виноробними підприємствами повного циклу.

На особливу увагу заслуговує сортовий склад винограду, що вирощується на території України. Аналіз його дозволяє зробити висновки, що виноробні підприємства можуть займати лідируючи позиції на європейському ринку. Також у статті показано, що найбільшу загрозу для галузі складають негативні макроекономічні тенденції, особливо зменшення обсягів платоспроможного попиту населення. І виноград, і вино, не відносяться до продуктів першої необхідності, тому цілком ймовірно, що громадяни можуть зменшити споживання виноробної продукції. Зроблені висновки про нагальну потребу у розробці та впровадженні заходів для розв’язання проблем, які стримують розвиток виноградарства України на сьогодні.

- Зміст

ОНАХТ

- Електронні версії документа

- Джерело

- Теми документа

  • Статейная база // технічна база
  • ОНТУ // Праці викладачів та співробітників ОНТУ
  • Статейная база // економічна база
  • Ключові слова // виноградарсько-виноробні підприємства
  • Ключові слова // виноградні насадження
  • Ключові слова // виноградно-виноробна галузь
  • Ключові слова // переробка винограду







Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'
Лицензия Creative Commons